آبزیان

 
تکثیر قزل آلا
نویسنده : معین شیلاتی - ساعت ۱:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱/۱٥
 

رسیدگی به تخم ها و بچه ماهی ها

در تولید تجاری قزل آلا و دیگر ماهی های آزاد در آمریکا ،تخمهای ماهی در کارخانه های مخصوص تخم کشی تولید می شوند که مجزا هستند از کارخانه های تولید ماهی خوراکی یا غیره. تولید تخمهای سالم و با کیفیت فعالیتی ویژه است که نیازمند مرحله مدیریتی و مهارتی بالائی می باشد.بسیاری از تخمهای استفاده شده در تولید قزل الای تجاری در جنوب شرقی آمریکا در شمال غربی اقیانوس آرام تولید شده است.تخمهای قزل الا هنگامی که به مرحله (چشم دار شدن )می رسند معمولا جا به جا می شوند.

این مرحله تقریبا میانه راه دوره شکل گیری است.زمان شکل گیری وابسته به دماست.در دمای 55 درجه فارنهایت تخمهای قزل الا حدود 3 هفته بعد از بارور سازی یا طی 4 یا 7 روز بعد از چشم دار شدن ، سر از تخم بیرون می آورند و در دمای 45 درجه فارنهایت حدود 7 هفته بعد از بارور سازی تخمها سرباز می کنند.

 دریافت و ضد عفونی کردن تخمها

تخمهای قزل آلا دریخ و در کانتینرهای ویژه در یافت می شوند،مقدار کمی یخ، به جای آب،برای سرد و مرطوب نگه داشتن تخمها طی حمل و نقل استفاده می شود . اولین مرحله تنظیم دما یا رساندن تخمها طی زمان 30 دقیقه ای تا یک ساعت است.بدین منظور‏‏‏،اول دمای تخمها در کانتینرها اندازه گیری می شود.کانتینری دیگر را با آب محل تخم ریزی تمیز پر می کنید و دمای آب را با یخ تنظیم می کنید برای رسیدن به دمای مناسب.

به آرامی تخم ها را در آب بریزید و سپس مقدار کمی آب را اضافه کنید تا دمای آب به دمای تخم ها برسد.برای رسیدن آب کافی با دمای مناسب یک یا دوبارتخمها را تکان دهید.تخمها قل از جابه جایی باید ضد عفونی شوند.اما شما نیز می توانید خودتان آنها را ضد عفونی کنید.این فرآیند را با استفاده ید انجام دهید ضد عفونی کننده های یدی معمول مانند ارژانتین و بتادین شامل یک در صد از ید موجود است .

تغلیظ 100 ppm ید برابرترقیق 1 به 100 محلول (Jug strength) است.

دیگر مواد یدی مانند رسکودین دارای 6/1 درصد ید موجود است و نیازمند ترقیق بیشتری است (5/4 قاشق چای خوری در هر گالن آب یا 8/0 انس یا 7/23 میلی لیتر).از غلظت ترکیباتی که استفاده می کنند اطمینان حاصل کنید.در آبهای اسیدی یا کمتر از 35 ppm قلیایی،شما باید 5/. بیکربنات سدیم (حدود نصف قاشق چای خوری ) در هر گالن آب اضافه کنید قبل از ضد عفونی کردن آن.تخمها را با آب تمیز کاملا بشوئید برای از بین رفتن ید باقیمانده و قبل از اینکه آنها را داخل مکان تولد قرار دهید.اکنون زمان شمارش تخمها و قرار دادن آنها برای سربازکردن است.


شمارش تخمها : 

روشهای مختلفی برای شمارش تخمهای قزل آلا قابل استفاده است،اندازه گیری حجم،وزن یا        جابه جایی،شمارش تعداد تخمها به روش V (von bayer)یا استفاده از شمارش کننده های الکترونیکی بسیاری از تولیدکنندگان از روش جابه جایی( dis placement) برای اندازه گیری حجم تخمها استفاده می کنند ، زیرا نسبتا سریع،ساده،دقیق است و به تجهیزات زیادی نیاز ندارد.تعداد تخمها در واحد حجم از طریق شمارش 50 تخم در 25 میلی لیتر آب در یک سیلندر 50 میلی لیتری درجه بندی شده و ثبت افزایش حجم آنهاست.

این فرآیند را 3 تا 5 دفعه تکرار کنیدو میانگین جا به جایی را ثبت و محاسبه کنید .تعداد تخمها در هر میلی لیتر یا انس مایع را می توانید با استفاده از جدول 1 محاسبه کنید.

انکوباسیون  تخمها

 سه نوع سیستم انکوباسیون مرسوم است .سینی های کالیفرنیا ،سینی عمودی یا ماشینهای انکوباسیون upwelling (شکل2 ) سینی های کلیفرنیا صفحاتی مسطح هستند که به صورت افقی داخل محفظه عمودی قرار می گیرند.بین هر سینی،تیغه ای وجود دارد که از پایین آب را به تخمها میرساند.

این روش ابتدا هنگامی که تعداد تخمهازیاد بوده و محدودیت آب وجود نداشت استفاده می شد.محفظه بچه ماهی ها و پوسته تخمها در این روش به سختی از هم جدا می شوند و تخمها قبل از سرباز کردن از این سینی ها خارج می شوند.این روش در جنوب به ندرت استفاده می گردد.

انکوباسیون عمودی اساسا مانند نوع قبلی هستند و به صورت انبوه چیده می شونداین نوع به فضا و آب کمتری برای شکل گیری تخمها متعدد نیاز دارد.

 آب هنگام جریان در طی سینیها متناوبا تهویه می شود.آب توصیه شده در این نوع ماشین بین 4 تا 6 گالن در دقیقه است.در این نوع انکوباسیون،پوسته تخمها باید به صورت دستی خارج شوند،اما محفظه بچه ماهی ها همچنان در جای خود باقی می مانند تا حدود 10 تا 14 روز بعد از تولد برای جلو گیری از    خفه گی نباید تخمهای قزل آلا را بیشتر از 2 یا 3 لایه در عمق سینی ها قرار گیرند.

ماشینهای انکوباسیون upwelling چرخه آب را با معلق نگه داشتن تخمها در آب حفظ می کنند.

این ماشین هنگام فعالیت نبایدبیشتر از 66 درصد حجم کل خود آب داشته باشد.جریان آب باید طوری تنظیم شود که حدود 50 درصد از عمق ثابت خود بالا آیند.(مثلا اگر تخم ها در عمق 6 اینچی آب قرار دارند هنگام فعالیت ماشین باید در عمق 9 اینچی قرار گیرند).این ماشینها در مدلهای مختلف و از نوع pvc یا فایبرگلاس یا دیگر مواد موجود هستند.

تمام انواع ماشینهای انکوباسیون (تولید بچه ماهی) باید طوری محافظت شوند که جنینهای ماهی در معرض نور مستقیم قرار نگیرند.بدین منظور هنگام استفاده از سینی های عمودی تخمها را در سینی های بالایی قرار ندهید.

تخمهای قزل آلای خریداری شده معمولا شامل تعدادی تخم مرده است و ممکن است نیازی به درمان قارچی نداشته باشند.

هرچند تخمها بیشتر از 3 روز است که سر باز کرده اند،باید تخمهای مرده برای کاهش عفونتهای قارچی از بین آنها خارج شوند.خارج کردن تخمها موثرتر از درمان شیمیایی در کنترل قارچها است، اما این کار زمان بر خواهد بود.

اگر لازم شد که قارچها را به صورت شیمیایی کنترل کنید،فرمالین به آب جاری اضافه کنید تا روزانه محلول غلیظ 667/1 ppm داشته باشید.این محلول برابر 95 میلی لیتر فرمالین در هر gpm آب جاری یا 2/3 انس فرمالین در هرgpm آب ‌جاری اضافه شده در هر 15 دقیقه است.در طی 24 ساعت اول سربازکردن تخمها نباید از فرمالین استفاده کنید زیرا تخمها از بین می روند.پراکسید هیدروژن نیز می تواند در این رابطه مورد استفاده قرار گیرد،اما در بین مدیران هچری در جنوب رایج نیست.

هنگامی که تخمها شروع به سرباز کردن کردند دیگر از هیچ ماده شیمیایی نباید استفاده کرد.

 

رسیدگی به محفظه بچه ماهی:

 میزان باز شده تخمهابسته به میزان آب است اما معمولا بعد از 2 تا 4 روز از شروع،تکمیل می شود.نباید پوسته های خالی در مکانهای انکوباسیون انباشته شوند.اگر تخمها جدا از مکانهای تعیین شده سربازکردند،محفظه نگه داری بچه ماهی ها باید بلافاصله بعد از اتمام سربازکردن به آنجا منتقل شود.حدود 30000  بچه ماهی را می توان در یک محفظه استاندارد که 10 فوت طول دارد،جمع کرد و نگه داری نمود.میزان جریان آب باید بین 8 تا 10 گالن در دقیقه باشد.سطح آب را بین 3 تا 4 اینچ و جریان تا حدود 2 هفته بعد از سرباز کردن تخمها به 55 درجه فارنهایت کاهش می یابد.هر یک از بچه ماهی های مرده و پوسته ها و ماهی های ماقص باید به تدریج خارج شوند.

هنگامی که حدود 50 درصد ماهی ها به شنا کردن افتادند،3 تا 4 مرتبه در روز تغذیه را شروع کنید با ریختن غذای اولیه روی سطح آب .این کار را ادامه دهید تا همه ماهی ها به طور کامل تغذیه شوند.در صورت امکان هر 15 دقیقه این کار را انجام دهید.صافی آشپز خانه بهترین وسیله برای پخش کردن مساوی غذا در سطح آب است.مسلما ماشینهای تغذیه اتوماتیک راحت تر از تغذیه دستی است،اما بسیاری لز آنها برای تغذیه حجم کمی از مواد غذایی مناسب نیستند.

به مدت 2 تا 3 هفته حدود 10 در صد وزن ماهی را هر روز موتد غذایی بدهید یا تا وقتی که طول ماهی به 1 اینچ برسد (حدود 1000 در هر پوند) و سپس طبق جدول زیر تغذیه را ادامه دهید .غذای بچه ماهی باید شامل حدود 50 درصد پروتئین و 12 تا 15 درصد چربی باشد.باقیمانده های غذاوفضولات ماهی ها حداقل روزانه باید جمع آوری شوند.رسهای نقاشی یا پرهای بزرگ بهترین ابزار برای تمیز کردن محفظه هاست.بعد از اینکه 2 هفته موادی بچه ماهی ها تغذیه شدند،ماهی ها را هر هفته شمارش کرده و میزان و اندازه تغذیه را بر اساس جدول 2 تنظیم کنید.

 تجمع و فشردگی ماهی را در محفظه ها کنترل کنید برای جلوگیری از آسیب و فشردگی بیش از حد در تانکرهای نگه داری استاندارد،بچه ماهی ها معمولا پایین تر از سطح 1 پوند ماهی در هر فوت مربع آب نگه داری می شوند.

بررسی سطح اکسیژن موجود در آب،به تعیین هنگام کاهش فشردگیماهی ها کمک خواهد کرد.معمولا سطح اکسیژن استاندارد نباید پایین تر از 6ppm باشد.نگامی که طول بجه ماهی ها به 1 اینچ رسید،آنها آماده انتقال به تانکرهای بزرگ تر هستند.در نواحی که بیماری yersinia ruckeri (عامل بیماریهای روده ای)شناسائیمی شود،ماهی ها باید 2 هفته قبل از جا به جایی واکسینه شوند.

حداقل سایز برای واکسینه کردن قزل آلا لیه این بیماری حدود 5/4 گرم یا حدود 100 ماهی در هر پوند است.

 شرایط و وضعیت شکل گیری (سر از تخم باز کردن):

 رفت و آمد پرسنل را محدود کنید برای جلو گیری از انتقال آلودگی ها و بیماریها.برای جلوگیری از این کار استفاده از مواد ضد عفونی کننده در داخل محوطه هچری اقدامی مفید خواهد بود.تمام تجهیزات استفاده شده در محوطه باید ویژه و مخصوص هچری باشند.مداوم با محلول هیپوکلریت یا ضد عفونی کننده آمونیوم تمامی تجهیزات را ضد عفونی کنید.

به عنوان تضمینی برای جلوگیری از گسترش میکروارگانیزمهای بیماری زا محوطه را خوب تهویه کنید برای جلوگیری از نفوذ میکروب از سقف یا دیوارها.

 

منبع علمی:

The fishsite.com

Feature article

Trout prodauction: handling eggs and fry

 


 
comment نظرات ()